• Mesude

Ben de yoruldum

En son güncellendiği tarih: 25 Mar 2019

Sizin de bazen hayatınızda her şeyin ters gittiği, güzel umutlarla başladığınız her şeyin kötü gittiği oldu mu? Sanki klostrofobi hissi gibi sıkıştığınız, kapalı ve küçük alanda, duvarların üstünüze geldiği, sıkışıp kaldığınız oldu mu? Resmen yerle gök arasında sıkışmış gibi. O an sığınabildiğim hayatımdaki yeri insanlardan daha kıymetli olan Roxy. ️ Hayatınıza insan değil bakabileceğiniz bir hayvan alın bence.

Kötü hissettiğim bir dönemdeyim bu aralar. Uzun süredir kötü gidiyor ama geneline bakınca benim ufak tefek gördüğüm mutluluklar harici iyi değilim aslında.

Kimse kimseye tahammül edemiyor ama herkes birbirinden anlayış bekliyor. Ben yoruldum galiba. Biraz dinlenmek istiyorum.

Yoruldum

Güçlü olmaya çalışmaktan yoruldum,  halim sorulduğunda iyi olmasam da iyidir deyip iyi olma çalışmaktan, ve hep  gülmeye çalışıp ; bir gün gülmek için çaba harcamayacağıma kendimi inandırmaya çalışmaktan.

Ayaklarım titrerken yere sağlam basmaya çalışmaktan; omzumda yılların yorgunluğu varken dik durmaktan yoruldum. 

İnsan olmaktan; en azından insan kalmaya çalışmaktan

İyiliğin “bu zamanda” gibi saçma sözlerle erdem sayılmasından

İnsanların yüzüme gülerken aslında başka hesapları olmasından; yoruldum aynı dili konuştuğumuz halde yine de insanları anlayamamaktan. 

Hata bende mi diye kusuru kendimde aramaktan

Yoksa insanların dilleri başka söylüyor kalpleri mi başka düşüncesinin karmaşasından

Yoruldum insanların söylediklerinin doğru olup olmadığını anlayamamaktan. 

Üzülmekten yoruldum ağlamaktan. 

Ağlamaktan şikayet ettiğimden değil bilirim ki ağlamak insanlıktan.

Ama insanlıktan nasibin almamışlar için akan göz yaşlarımdan; ve yoruldum yanan yanaklarımla beraber tek dostumun ben olmasından.

Ve yoruldum kalabalıkların içinde yalnız şöyle dursun yapayalnız kalmaktan. 

Tanıdığım insanları artık tanıyamamaktan, tüm güzelliklerin geçmişte kalmasından; bayramların bile eskilerinin güzel olmasından; yoruldum hep aynı perdede mutlu sona ulaşamamaktan.

Bağırmak istiyorum utanmadan; sen yavşaksın demek istiyorum insan olmasa da birilerinin kırılacağından korkmadan.

Kimilerine küsmek istiyorum, eski günlerin hatrına aldırmadan. 

Gamsız olmak istiyorum başımı yastığa koyduğumda uyuya kalsam.

12 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Şanssız ben

31 Mart yerel seçimler bitti ama hala Istanbul belediye başkanı görevine başlamadı. Çünkü iktidar partisi adayı her türlü ala vereye rağmen kazanamadı ve sürekli itiraz edip bazı bölgeleri yerinde say

Kaliteli insanlara denk gelsin hayatınız

Nerde nasıl davranacağını bilen, karakteri sağlam olan ve sizi el üstünde tutan insanlar. Sadece iyi günde varlığını belli edip kötü günde yok olmayan, sözünün eri olan insanlar. En önemlisi varlığı h

a

Küfretmek istiyorum bütün her şeye.. Her zaman şükrettim ama bazen insan isyan ediyor. Bazen diyorum ki bir uzaylı istilası olsa da can derdine düşsek. Bazen hiç kimseyi sevmek istemiyorum. Bazen den